Posturi vacante

Alaturaţi-Vă nouă! Suntem nerăbdători să Vă vedem parte a echipei Kinetec.

Asistent medical-șef

Competențe / Responsabilități:

1. Asistență în procesul de evaluare, tratament și alte activităţi curative.
2. Acordarea asistenței medicale în caz de urgență.
3. Efectuarea manoperelor medicale (blocade, infiltrații, pansamente, catetirizări, și altele).
4. Respectarea măsurilor privind prevenirea, combaterea şi controlul infecţiei nosocomiale: curațenie în săli de proceduri, cuarțare, evacuarea deșeurilor medicale, pregatirea soluțiilor dezinfectante, etc.
5. Gestionarea și aprovizionarea cu medicamente, materiale consumabile și instrumente sanitare.
6. Intocmirea şi evidenţa registrelor conform ordinelor MS şi legislaţiiei RM în vigoare.
7. Înregistrarea electronică a pacienților.
8. Evidenta controalelor medicale anuale a angajatilor.
9. Coordonarea lucrului personalului auxiliar și a infermierilor.

Cerințe:

1. Categorie I sau Superioară (competența în fizioterapie - constituie un avantaj);
2. Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă (limba engleză - constituie un avantaj);
3. Abilități de comunicare eficientă și orientare spre client/pacient;
4. Responsabilitate, amabilitate și flexibilitate;
5. Abilitați de lucru la calculator și cu setul de programe MS Office;

Oferim:

1. Salariu 5000 – 7000 lei cu pachet social deplin;
2. Program de lucru: Luni - Vineri 7.30-16.30 (cu pauză de masă 1 oră);
3. Mediu de lucru modern și o echipă de profesioniști pasionați în reabilitare medicală;
4. Instruire și dezvoltare în domeniu recuperator.

Candidații vor expedia un CV scris în limba română și cu fotografie color la adresa de e-mail: hr@neokinetica.md sau la adresa centrului: mun. Chișinău, bd. Mircea cel Bătrân 33/3.

Termenul limită pentru depunere de CV-uri - 31 august 2017.

Toate informațiile furnizate în CV-ul personal vor fi tratate strict confidențial. Doar candidații selectați vor fi contactați telefonic pentru a petrece un interviu.

Atașează
CV-ul